Tamir Goodman Basketball Camp
Follow Tamir on Social Media:

Tamir featured in Israeli Media Outlet – One.Co.IL

 

הוא כונה “ג’ורדן היהודי”, עבר לצהובים אך לא שיחק. רגע לפני אילת ב-20:45 יש לו תובנות: “השחקנים חסרי ביטחון  – עצמי, עם שאראס ופארקר הכל תיקתק” (4 תגובות)
לא היה צורך לספר לו על מאזנה של מכבי או הרזומה של השחקנים. גודמן דיקלם הכל בעל פה. כמה שעות לאחר מכן, כשהוא עוקב ובוחן מקרוב את המכונה החורקת של דייויד בלאט שנחלה הפסד ביתי ראשון לעונה בכל המסגרות, האבחנה הייתה חורצת. 

בלאט רואה את הקבוצה כסולם ולא מסתכל על מדרגה מספר 10, אלא באיזה שלב הקבוצה נמצאית עכשיו ואיך היא מטפסת לשלב הבא. אני מאמין שהוא יפתור את הבעיות

 

“השחקנים לא ממצים את המקסימום ביכולת שלהם”, אמר. “למכבי יש שחקנים גדולים, זריזים וטובים, אבל לא כולם יורדים בצורה טובה להגנה. לא כולם עוזרים בריבאונד וכמו שבלאט ציין אחרי המשחק, ‘ריבאונד זה הרבה עניין של רצון’, ולא לכל השחקנים היה את הדרייב”.

“לא צפויים שינויים בסגל”

ויטוריה גנבה לא פחות מ-15 כדורים חוזרים באיזור הצבע של מכבי וגודמן יצא משלוותו. “לגיטימי ששחקן נקלע ליום התקפי רע וקולע באחוזים נמוכים, אך אין דבר כזה יום רע בהגנה. שחקנים תמיד יכולים לשחק קשוח ולשמור חזק. יש למכבי את היכולות אבל נראה שאין את הרצון”.

במהלך ביקורו בארץ השיק גודמן לשחקני מכבי את פטנט האימונים האולטימטיבי שלו המאפשר לשחקנים לעבוד על שיפור היסודות ויכולת אישית באופן עצמאי בעזרת ה-ZONE190. “מדובר במוצר הכי חדשני ומקורי לשדרוג שחקנים ראיתי בשנים האחרונות ואני ממליץ עליו לכל תיכון, מכללה וקבוצה מקצוענית”, סיפר ברנדן שור, פעמיים אלוף NBA כעוזר מאמן וחבר בצוות המקצועי של “הדרים טים” האולימפית. עבור שני צהובים במיוחד, שון ג’יימס ודייויד בלו, שותפו של גודמן לקבוצת המכבייה, סרטוני ההסברה היו ממכרים.

גודמן, שמתגורר כיום בקליבלנד עם אשתו וארבעת ילדיו, הוציא לאחרונה ספר אוטוביוגרפי המספר על שילוב חיי הקודש עם עולם הספורט. “ג’ורדן היהודי” לא מתחרט לרגע על העובדה שהושאל לפני 11 שנים מתל אביב לגבעת שמואל. “מתברר שהכל היה לטובה. בגבעת שמואל פגשתי את אשתי, שגם הייתה ספורטאית ושבועיים אחר כך כבר היינו מאורסים”.

גודמן (חגי ניזרי)
גודמן (חגי ניזרי)

 

אחרי המשחק בלאט היה טרוד והתקשה להסביר במסע”ת את חוסר הצלחתה של קבוצתו. אלא שלרגע אחד בחמישי בערב, אחרי שפגש את גודמן, דחק מאמן הצהובים את כל הצרות הצידה. “דייויד בלאט הוא הסיבה בגללה הגעתי למכבי. בלעדיו לא בטוח שהייתי הופך לשחקן כדורסל מקצועני”, אמר גודמן לאחר חיבוק חם עם מאמנו לשעבר.

גודמן חשף כי בעודו מכדרר במכללות, השמועות על “ג’ורדן היהודי” הגיעו לאוזניו של בלאט ששימש בזמנו כעוזר מאמן מכבי. בלאט, בוגר מכללת פרינסטון, אירגן שגודמן יגיע לניו ג’רזי ויערוך אימון אישי עם הצוות המקצועי של הקבוצה. טרייאאוט בודד הספיק לגודמן שהרשים את אנשי פרינסטון ובלאט היה על המטוס הבא לארה”ב. איך שהתגלגל הסיפור כולנו יודעים.

איך התרשמת ממכבי?
“למכבי יש הרבה פוטנציאל אבל הם לא משחקים באופן טבעי. המשחק שלהם מאופק. לכל מהלך בכדורסל יש הרבה אפשרויות ובמכבי של היום השחקנים עדיין לא יודעים להגיב באופן אוטומטי למה שהגנת היריב נותנת. בעידן של שאראס ופארקר ה-כ-ל תיקתק כמו שעון. מכבי תמיד שיחקה עם ביטחון והוציאה לפועל ברמה מאוד גבוהה. אני זוכר שכשקבוצות שיחקו נגדם, כמובן ששיחקו כדי לנצח, אבל אם היית יוצא מהמשחק בהפסד סביר הייתה הרגשת כאילו ניצחת. היה כמעט בלתי אפשרי לנצח אותם. הם היו הקבוצה האולטימטיבית, אחרי הפסדים צמודים למכבי, שחקנים היו מרגישים טוב עם עצמם שלא חטפו בראש”.

ביום חמישי אוהדי מכבי קראו בוז לשחקנים וצרמה העובדה שלראשונה ביורוליג לא שותף אף צבר.
“אני לא יודע אם הקהל לוחץ על השחקנים אבל רואים שהם חסרי ביטחון עצמי. אי אפשר להגיע למשחק בתקווה שתנצח. בכל מקום אני שומע את עניין “השחקן הישראלי” אבל אני מסתכל על התמונה הכוללת. באופן כללי אני מאוד אוהב את השחקן הישראלי ואת הכישרון שיש למקומיים אבל בעיניי אם מכבי מצליחה זה קידוש השם וטוב למדינת ישראל כי אנשים תמיד יקשרו בין מכבי למדינה”.

 

בלאט (חגי ניזרי)
בלאט (חגי ניזרי)

 

מה הבעיות של בלאט והאם אליפות או חלום הפיינל פור של מכבי בסכנה?
“אי אפשר לבחון אם מכבי בנובמבר קבוצה לפיינל פור, לא בשלב הזה, כשהם עדיין בשלב הבתים. צריך לנתח אותם באופן הדרגתי. האם הם משתפרים משבוע לשבוע? מאימון לאימון או ממשחק למשחק? אם כן אז הכל יתחבר ויבוא ביחד. אם לא, וזה כנראה הבעיה של בלאט ומה שאני בטוח שעובר לו בראש: למה הקבוצה לא מצליחה לתרגם את מה שהם עושים מאימונים למשחקים? זו השאלה שהכי מטרידה אותו. בלאט רואה את הקבוצה כסולם ולא מסתכל על מדרגה מספר 10, אלא באיזה שלב הקבוצה נמצאית עכשיו ואיך היא מטפסת לשלב הבא. אני מאמין שהוא יפתור את הבעיות”.

חזאית מצרפת הבטיחה שתגיש את תחזית מזג האוויר בעירום אם צרפת תעלה למונדיאל – היא גם קיימה. לחצו כאן כדי לצפות בפייסבוק שלנו

Related Posts